Memoriál Míry Tměje v nohejbalu trojic

V sobotu 4. července 2020 patřilo hřiště ve Vidonicích sportu. Sbor dobrovolných hasičů Vidonice za podpory Městyse Pecka pořádal již tradiční turnaj v nohejbalu trojic. Letos poprvé se akce konala pod hlavičkou Memoriál Míry Tměje jako hrdá vzpomínka na zesnulého kamaráda, který se na popularizaci nohejbalu ve Vidonicích aktivně podílel.

Seznam soutěžních družstev zůstával až do posledního okamžiku utajen — a to i pořadatelům turnaje. Přesto se po poledni ve Vidonicích nakonec sešlo šest týmů, aby předvedly a poměřily své sportovní umění.

V základní části hry se týmy utkaly systémem každý s každým. Hrálo se na dva sety do deseti bodů. Pozornost a uznání přítomných diváků si vysloužilo zejména družstvo mladších ze Staňkova.

Po dohodě družstev si po rovnosti bodů zahrál o třetí místo Staňkov s Brusnicí a po třech setech putoval bronz směrem ku verpánu. Ve stejně zajímavém finále se o první místo utkaly první dva týmy ze základní části hry – Pobřeží kocoviny Pecka a Vidonice B. Po třech setech 10:8, 9:10 a 10:8 si nakonec zlaté medaile a pamětní trofeje zaslouženě převzali borci z Pecky.